Вітаю Вас, Гість
Головна » Файли » Методична скарбничка » Розробки уроків

"Півник та двоє мишенят". Розробка уроку+ презентація
[ Викачати з сервера (1.37 Mb) ] 13.11.2013, 23:35

Тема. Українська народна казка «Півник та двоє мишенят»

 

Мета: Познайомити дітей з українською народною казкою «Півник та двоє мишенят», вчити виразно інтонувати казку, орієнтуватися у її змісті, аналізувати казкові сюжети, розкривати мотиви вчинків дійових осіб, риси їх характерів.

 Розвивати навички швидкого, виразного читання з розумінням прочитаного, творче мислення,  зв’язне мовлення учнів, збагачувати словниковий запас. Виховувати почуття товариськості, взаємодопомоги, працелюбства. 

 

Тип уроку: комбінований

Методи, форми, прийоми:  «Розумний м’ячик»,

                                             робота в групах, парах,

                                             «Крісло автора»,

                                             «Займи позицію»

Обладнання: презентація,сонце, сигнальні картки, картки для роботи в групах.

                      

 

Хід уроку

 

І. Привітання

                                                  Продзвенів уже дзвінок,

Починається урок.

Він казковий і цікавий.

Тож гостей зібрав чимало.

Повернімося обличчям до гостей

І лагідно промовим: «Добрий день!»

- До нас на урок я взяла сьогодні сонечко, щоб воно хоч трішки зігріло нас в цей похмурий день. І, якщо, ви будете гарно працювати, то зможете подарувати йому ще більше промінчиків.

ІІ. Мовна зарядка

1. Як гуде джміль – дж – дж – дж?

          Косар косить – „жух – жух”

Летить жук – „ж – ж – ж”

Пищить комар – „з – з – з”

2.     Читання скоромовки.

Тишком – нишком

Вийшла мишка із нори.

В шкряботушки –

Ніс і вушка догори.

-       Діти, спочатку прочитайте скоромовку в мене на «буксирі» повільно, а потім швидко і дуже швидко. А потім прочитайте здивовано, сумно, радісно.

ІІІ. Актуалізація опорних знань

1.     Слухання пісні

2.     «Розумний м’ячик»

-         А які бувають казки за тим, хто їх написав?

-         Казки якого народу ви зараз вивчаєте?

-         А які українські народні казки ви знаєте?

-         Хто є героями у казці «Рукавичка»?

ІV. Повідомлення теми, мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.

- На нашій планеті немає такої дитини, яка б не любила казки. Та і дорослі їх теж люблять. Своїм дітям вони читають і про чаклунів, і про тварин, і про чарівників, і про фей.

- Із казкою, над якою ми сьогодні будемо працювати, ви знайомі давно. Ми повинні навчитись виразно читати казку, вміти передавати інтонацію настроїв героїв,  складати характеристику героям, робити висновки і давати оцінку діям персонажів.

- А яку казку ми  сьогодні будемо читати, дізнаємось, коли зазирнемо у підручник і побачимо, що за гості до нас пробралися.

V. Опрацювання нового матеріалу.

1. Читання казки вчителем

-       Хто були Круть і Верть?

-       Як звали півника?

-       Що знайшов півник?

-       Що любили робити мишенята?

2. Словникова робота

а) Ціп – це знаряддя для молотьби зерна

Млин – це споруда для розмелювання зерна на борошно.

б) Прочитати слова

Вертілись, ранесенько, молотитиме, не нахваляться, зголоднів, стривайте, тихіше, відповісти.

в) робота над образними висловами:

- голосно закричали;

- тихіше сказали;

- зовсім тихо відказали;

- ледве чутно пропищали.

3. Самостійне читання казки

- «Бджілкою», - «Дощик-злива»

- Хто виконував роботу?

- Що робили мишенята?

- Хто поніс мішок до млина?

 - Яку відповідь давали кожного разу мишки на прохання півника допомогти?

Фізкультхвилинка

VІ. Узагальнення, систематизація вивченого

1.     Вибіркове читання

2.     Гра «Хто що робив» (сигнальні картки із зображенням казкових героїв)

Взявся до роботи, гралися, підмітав, танцювали, замісив тісто, побачив колос, будив всіх, веселяться, стрибають, спік пиріжки.

3.     Робота в групах

- Півник і нам приніс роботу. Цікаві завдання, чи справимось ми з ними?

Завдання  1,2  групі.

 Розгляньте малюнки. Виберіть ті речення з тексту, які відповідають малюнкам.

Завдання 3, 4 групі.

Півник приніс Чарівний колосок. Замість зерняток — склади. Утворити з них слова.

Завдання 5, 6 групі.

Зберіть прислів’я. Поясніть їх.

4.     Характеристика героїв казки.

МИШКИ                                                         ПІВНИК

  ледачі                                                              роботящий

   веселі                                                             розумний

5. «Займи позицію»

- Чи справедливо вчинив півник?

- Кого з героїв казки вам шкода?

6. «Крісло автора»

-       Змініть сюжет казки так, щоб мишенята змогли їсти пиріжки.

-       Діти, які б поради ви дали своїм друзям, щоб вони не потрапили у такі неприємні ситуації, як  герої казки «Півник і двоє мишенят»?

7. Читання в парах

VІІ. Підсумок уроку. Рефлексія

-       Хто з героїв сподобався? Чому ?

-       Як ви вважаєте, чи правильно вчинив півник щодо мишенят?

-       А як би вчинили ви на місці півника?

-       Чи завжди ви допомагаєте дорослим, коли вони просять?

-       Скажіть, що вам найбільше сподобалось робити на уроці?

-         Де виникали труднощі?

Візьміть промінчики і намалюйте на них личко, яке відповідає вашому настрою і старанню на уроці. Прикріпіть до сонечка, хай воно стане ще теплішим від ваших посмішок.

Категорія: Розробки уроків | Додав: Julia
Переглядів: 9473 | Завантажень: 615 | Рейтинг: 4.0/6
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: